Seat Ateca – premiéra španělského SUV

Na nadcházejícím mezinárodním autosalonu v Ženevě představí Seat své první SUV. Nová Ateca chce být unikátní kombinací osobitého designu, radosti z dynamické jízdy, městské všestrannosti a přesvědčivé praktičnosti. Díky prvotřídní konektivitě, inovativním asistenčním systémům i úsporným motorům se Ateca hodlá zařadit mezi nejinovativnější SUV ve svém segmentu. Středem pozornosti však má být radost z agilní, „lehkonohé“ a precizní jízdy.

Seat Ateca

Seat Ateca

Seat Ateca je dokonalým vozem pro městský životní styl. Má ohromující design a dynamické vlastnosti. Může se také pochlubit přesvědčivou kvalitou a praktičností. Ateca však vyzařuje především nezaměnitelný charakter,“ říká Luca de Meo, předseda představenstva společnosti Seat, S.A. „Naše první SUV značí začátek nové éry pro značku Seat. Ateca rozvíjí jasným směrem DNA modelu Leon a naváže na úspěchy modelové řady Leon. Seat je značkou v pohybu.“

Již při zahájení předprodeje na jaře bude Seat Ateca nabízen v široké škále variant. Paleta výkonných motorů přeplňovaných turbodmychadlem, zážehových TSI a vznětových TDI, pokrývá rozsah výkonu od 85 kW/115 k do 140 kW/190 k, a to v kombinaci s pohonem předních nebo všech kol a mechanickou převodovkou nebo dvouspojkovou převodovkou DSG. Rozsáhlá nabídka vyspělé techniky zahrnuje mimo jiné světlomety LED, široké portfolio asistenčních systémů, jako je inovativní asistent pro jízdu v dopravní koloně a nový asistent pro stav nouze, soubor informačních a zábavních systémů nejnovější generace s 8“ dotykovým displejem a konektivitou Full Link. Tři výbavové linie nabízejí barvy a materiály nejvyšší kvality pro jakýkoli vkus. Vrcholnou verzí bude Ateca XCELLENCE.

Seat Ateca

Seat Ateca

Ateca je ryzí emocionální vozidlo s jasnou DNA designérského stylu značky Seat a výjimečnou kvalitou interiéru. Pro naše první SUV jsme sestavili ohromující soubor technologií a inovací, které poskytují ještě více bezpečnosti a užitných vlastností, ale především nejdynamičtější jízdní vlastnosti a výjimečné zážitky z jízdy,“ říká Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti Seat, S.A., zodpovědný za výzkum a vývoj. „S ‚lehkonohými‘, precizními jízdními vlastnostmi modelu Ateca bezesporu stanovujeme zcela nová měřítka v tomto segmentu. Výsledkem jsou úžasné schopnosti při jízdě na silnici i v terénu.“

V souladu s tradicemi značky Seat je název Ateca inspirován španělským zeměpisem. Vesnice Ateca leží na západě Zaragozy v srdci Pyrenejského poloostrova.

Foto: Seat.cz

Napsat komentář