Nový Bentley Continental GT Speed Black Edition

Automobilka Bentley na začátku dubna představila modernizovaný model Continental GT Speed, který ještě více zvyšuje laťku v oblasti exkluzivity a výkonnosti. Nejrychlejší produkční Bentley všech dob, schopný vyvinout nejvyšší rychlost 331 km/h (206 mil za hodinu), nyní nabízí ještě více výkonu a točivého momentu. Řadu Speed navíc rozšiřuje nová efektní verze Black Edition.

Bentley Continental GT Speed Black Edition

Bentley Continental GT Speed Black Edition

V Crewe dokázali konstruktéři značky Bentley dostat ještě více síly z kultovního motoru, který pohání model Continental. Mimořádný šestilitrový dvanáctiválcový motor s uspořádáním do W a s přeplňováním dvěma turbodmychadly tak nyní místo 635 koní vyvine 642 koní. Točivý moment vzrostl o 20 Nm na působivých 840 Nm. Díky pečlivé optimalizaci přeplňování je tento nárůst točivého momentu k dispozici v celém rozsahu otáček, takže proslulá vysoká a plochá křivka točivého momentu, známá jako „torque plateau“, zajišťuje maximální sílu motoru v nebývalém rozsahu 2000 až 5000 ot./min. Výsledkem je ještě lepší zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,1 s (0–60 mil za hodinu za 3,9 s).

Bentley dále představuje verzi Continental GT Speed Black Edition, která oslavuje bohatý a nepřehlédnutelný sportovní charakter modelu GT. K dispozici bude jako kupé i kabriolet a zákazníci mají unikátní možnost dopřát si tradičně kovově blýskavé prvky karoserie, jako jsou rámečky oken nebo světlometů, ve vysoce lesklém černém laku. Kompletně černá jsou také pětipaprsková 21palcová kola odhalující nápadné brzdové třmeny. Ty mohou být v červeném nebo černém provedení.

Pro ještě větší moment překvapení nabízí Black Edition jako alternativu kontrastní barvy na přední spoiler, boční prahy a zadní difuzor, a to ve čtyřech odstínech: Hallmark, Beluga, červeném St James a nově i žlutém Cyber. Zákazníci se mohou rozhodnout i pro sladění vnějších zrcátek s těmito barevnými doplňky.

Kombinace tmavých tónů a živých prvků pokračuje také v interiéru. Přístrojovou desku, středovou konzolu a střešní panel tvoří karbonové díly, pomáhající navodit tmavou a honosnou atmosféru, zatímco kontrastní barvy z Black Edition vyniknou na hranách středové konzoly a okrajích sedadel. Volit lze mezi odstíny Porpoise, Beluga, červenou PiIlar Box nebo novou žlutou Cyber, čímž je možno sladit prvky interiéru s těmi z exteriéru. Podobný kontrast zdůrazňují výplně dveří s károvaným prošíváním a sedadla v provedení Mulliner GT Design.

Bentley Continental GT Speed Black Edition

Bentley Continental GT Speed Black Edition

Paul Jones, produktový ředitel řady Continental GT, říká: „Vyvinuli jsme verzi GT Speed Black Edition, abychom vyšli vstříc požadavku zákazníků na model v řadě Continental, který by nabídl jak větší sportovní schopnosti, tak výraznější stylistické prvky. Black Edition má decentní, ale odhodlaný design, podpořený mimořádnými jízdními výkony.

Vozy řady Continental GT se v továrně Bentley v Crewe, ležícím v hrabství Cheshire, vyrábějí ve velké míře ručně, a proto zhotovení jednoho automobilu trvá 110 hodin. Jen samotný modernizovaný motor W12, používaný ve všech typech Continental GT Speed, montuje třicet vybraných specialistů Bentley více než dvanáct a půl hodiny. Mezitím experti z oddělení zaměřeného na výbavu a kožené doplňky pracují na technicky náročném a současně luxusním interiéru. Díky výhradně ruční práci a pečlivé kontrole zkušených odborníků je každý kus kůže prověřen ještě před tím, než se začne upravovat a přišívat. Pouze tak lze dosáhnout kvality srovnatelné s nejlepšími nábytkářskými dílnami a preciznosti na úrovni šperkařského nebo hodinářského řemesla.

Modely GT Speed a GT Speed Black Edition je možné objednávat již nyní, první dodávky zákazníkům proběhnou letos v létě.

Foto Porsche Inter Auto CZ

Napsat komentář